Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /var/www/folkeskoleforaeldre.dk/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
Spot 1: Har dit barn en dårligere trivsel? – Folkeskoleforældre

Ny kampagne på Facebook og Twitter!

Fra mandag d. 20. oktober sætter vi endnu en lille kampagne med deling af spots i gang.

Med denne kampagne ønsker vi at sætte spot på nogle af de negative konsekvenser af reformen, der ses allerede nu. Vi har taget udgangspunkt i nogle af de fortællinger og henvendelser, vi har fået fra bekymrede forældre.
Vores spot er udformet som et spørgsmål, og vi håber på, at I vil tage jer tid til at komme med jeres svar på dem, enten på foreningens facebookside, eller i foreningens forum på hjemmesiden. Jeres stemme skal høres.

Vi deler på hjemmesiden samt på Facebook og Twitter og håber meget, at I vil dele videre…

Her er Spot 1, der handler om dårligere almen trivsel som en konsekvens af folkeskolereformen.

Spot 1

Spot 1: Har dit barn en dårligere trivsel?