Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /var/www/folkeskoleforaeldre.dk/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
Spot 3: er lektierne blevet sværere at nå? – Folkeskoleforældre

Med denne kampagne sætter vi spot på nogle af de negative konsekvenser af reformen, der ses allerede nu. Vi har taget udgangspunkt i nogle af de fortællinger og henvendelser, vi har fået fra bekymrede forældre.
Vores spot er udformet som et spørgsmål, og vi håber på, at I vil tage jer tid til at komme med jeres svar på dem, enten på foreningens facebookside, eller i foreningens forum på hjemmesiden. Jeres stemme skal høres.

Vi deler på hjemmesiden samt på Facebook og Twitter og håber meget, at I vil dele videre…

Her er Spot 3, der handler om, at nogle forældre oplever, at det er blevet sværere at nå lektierne som en konsekvens af folkeskolereformen.

Spot - lektier

Spot 3: er lektierne blevet sværere at nå?